Když před nedávnem vyrazil Zdenek Kolmačka z Blanska vyhledat firmu v ulici Rožmitálově, trvalo mu to déle, než předpokládal. Zjistil totiž, že se nemá podle čeho orientovat. „Kromě pár vyjímek tam absolutně nejsou označeny domy čísly,“ řekl Kolmačka.
V celé ulici je číslo jen na pěti domech, z toho dvě cedulky jsou ukryté ve vchodech. V sídlišti Písečná nejsou označeny některé garáže. „Pokud člověk něco hledá, je to docela náročné,“ podotkl Kolmačka.


Možné komplikace tak vznikají i řidičům sanitek a policistům. „Když číslo chybí na jednom domě v ulici, není problém si to domyslet. Pokud na více, nastávají komplikace. Podle čeho jiného se máme orientovat?“ ptá se mluvčí blanenské policie Miroslav Kovařík.
Každý člověk musí svůj dům ze zákona označit číslem popisným. „Dokonce na základě vyhlášky města Blanska je nutné opatřit ho oběma čísly, popisným i orientačním,“ sdělila pracovnice odboru stavebního úřadu blanenské radnice Lenka Bílková.

O tom, jak bude postupovat městská policie v těchto případech a také další informace se dozvíte v sobotním vydání blanenského Deníku 18. srpna.