Jeden z pracovníků Českých drah zavolal na tísňovou linku 158 ve čtvrtek krátce po deváté hodině večer. „Oznámil, že si všiml muže, který se pohybuje poblíž kolejí a všechno nasvědčuje tomu, že se chystá spáchat sebevraždu," uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Policisté muže na místě skutečně našli, hlavu už měl položenou na kolejích. „Byl pod vlivem alkoholu, v dechu měl více než půl druhé promile alkoholu. Záchranáři muže nakonec převezli na pozorování do nemocnice v Boskovicích," řekla Šebková.

V minulém roce přišlo na Blanensku na kolejích o život osm lidí, letos se k nim hned zkraje roku kvůli své neopatrnosti šestašedesátiletý muž ve Vážanech.

K dalšímu neštěstí se rovněž v prvním lednovém týdnu schylovalo mezi Doubravicí nad Svitavou a Skalicí nad Svitavou. Tam se pohyboval v kolejišti opilý muž, na kterého upozornili policisty železničáři. „Jednalo se o dvaatřicetiletého muže. Byl rozrušený a pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili dvě a půl promile alkoholu. Poté, co ho vyšetřil lékař, skončil na protialkoholní záchytné stanici," konstatovala tehdy policejní mluvčí Iva Šebková.