Připravili proto projekt centra sportovních a volnočasových aktivit, které vznikne v prostoru za mateřskou školou a kulturním domem.

„Stavbu připravujeme už delší dobu, protože podobný areál v obci chybí. K dispozici je pouze hřiště na velkou kopanou a od loňska malé dětské hřiště, které je velice využívané,“ uvedl starosta Cetkovic Petr Horák.

Obec proto už před půldruhým rokem koupila pozemek, na kterém areál vznikne. Ten by měl být k dispozici všem generacím. „V první části je plánováno parkoviště, za ním hřiště na in line. Dále víceúčelové hřiště s umělým povrchem, například pro malou kopanou, tenis, volejbal. Za ním pak oddechová zóna pro děti a rodiče s altánkem, dětským hřištěm, ping pongovými stoly a pískovištěm. Chybět nebude provozní domek s toaletami a převlékacími kabinkami,“ vyjmenoval starosta.

Dopoledne by areál měl sloužit žákům mateřské i základní školy, kteří pro tělocvik nyní nemají vhodné podmínky.

Akce, která přijde na několik milionů korun, už je ve fázi stavebního a územního řízení. Obec chce požádat o dotaci z evropských fondů.

„Příspěvek by nám samozřejmě pomohl, ale i kdybychom s žádostí neuspěli, postupně areál postavíme z vlastních prostředků,“ doplnil Petr Horák.