Recepty autorky vznikající kuchařky sháněly mezi lidmi z Chrudichrom a okolí. „Shromažďovat jsme je začaly v létě minulého roku. Požádaly jsme místní hospodyňky o jejich oblíbené recepty, o recepty z jejich mládí, které jim vařívaly babičky, i o recepty, podle nichž se už v dnešní době příliš nevaří, ale na které by bylo škoda zapomenout," vysvětlila jedna z autorek kuchařky Radomíra Měkutová z občanského sdružení Chrudichromský šípek.

Navíc si k receptům čtenáři přečtou i příběhy. „Ty nám dodaly hospodyňky spolu s recepty. Popisují hlavně to, odkud recepty pocházejí, jak k nim hospodyňky přišly a podobně. Bude to tedy kuchařka receptů s příběhem," řekla Měkutová.

Už nyní má nashromážděnou asi stovku receptů. „Ještě ale přibude několik dalších. Kuchařku doplníme i kresbami. Teď ještě musíme sehnat vydavatele, který nám knížku vytiskne. Chceme, aby na světě byla letos," uvedla Měchutová s tím, že jednu kuchařskou knihu už sdružení v minulosti vydalo. „Jmenovala se Šípková kuchařka," dodala.