I místní Zdeněk Přichystal je toho názoru, že v katastrofálním stavu je chodník u kulturního domu. A také ten ve směru do Sychotína. „Některé, jako například v ulici Vejpustek nebo části ulice Palackého, naštěstí již před časem radnice nechala opravit. Stále je ale co vylepšovat. Myslím, že město by mělo dávat méně peněz do sportu a více naopak do věcí, které slouží širší veřejnosti. Mohlo by tak být v Kunštátu rychleji opraveno více míst," míní Přichystal.

Po opravě již dlouho volá také chodník u tamní základní školy. Podle obyvatele Ladislava Dostála je navíc nebezpečný. Protože spousta rodičů veze své děti až na dvůr ke škole. Vjíždějí tak do zákazu vjezdu. „Tedy do míst, kde ráno denně vchází asi tři sta žáků. Auta pro ně představují hrozbu," zhodnotil Dostál.

Již dva roky podle svých slov upozorňuje na to, že by tam byl vhodný pojízdný chodník. „Má sklopený obrubník a dá se na něj najet, děti by tam mohly ze zaparkovaných aut vystupovat. A kolem něj by měl být další chodník pro ostatní lidi, kde by se i děti mohly bezpečně pohybovat a obcházet zaparkovaná auta," sdělil Dostál.

Podle správkyně městské sportovní haly Dominiky Kubíčkové jsou v některých částech chodníků u školy uvolněné kachličky. „Když zaprší a děti na některou z nich stoupnou, voda jim šplíchne do bot. Také o ně zakopávají," popsala Kubíčková.

Spoléhají na dotace

Tajemník Kunštátu Stanislav Kolář uvedl, že město již na opravu chodníků u školy nechalo zpracovat projektovou dokumentaci. „Poté budeme žádat o stavební povolení a dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Chceme je nechat opravit příští rok," uvedl Kolář.

Na opravu chodníků v Kunštátu letos radnice vyčlenila půl milionu korun ze svého rozpočtu. „V letošním roce plánujeme začít s opravou chodníků z Kunštátu do Sychotína a části Palackého náměstí. Již jsme podali žádost o dotaci ze stejného programu. Může nám pokrýt až pětaosmdesát procent nákladů. Pořadí oprav pak budeme určovat podle toho, jestli uspějeme," vysvětlil Kolář.

Podle místostarosty Kunštátu Libora Sedláka je stav chodníků ve městě vážný, jak někteří tvrdí. Vedení města se do jejich oprav snaží každoročně investovat a hledat státní prostředky na opravy. „Alespoň dvakrát ročně informujeme v kunštátském zpravodaji o tom, o jaké dotace žádáme a jaké projekty děláme a na co se zaměřujeme. Pravidelně to řešíme také na radě města," vysvětlil Sedlák.