Bronzovou hvězdu mu tam místní odhalili začátkem června. „Ocenění je určené pro významné hudební osobnosti, které se zasloužily o rozvoj, propagaci a šíření jazzové hudby. V Československu, České republice i ve světě,“ stojí na certifikátu, který Kerndlovi kromě mikulovské starostky podepsal také předseda Spolku přátel Karla Krautgartnera Jaroslav Smečka.

Laďa Kerndl nedávno oslavil osmasedmdesáté narozeniny. Loni si udělal radost novou kolekcí čtyř cédéček s názvem Best of… Je na nich jednaosmdesát skladeb a posluchače provede jeho šedesátiletou hudební kariérou. Na výběru písní pracoval podle svých slov téměř rok. Album kompletoval v pražském studiu White Chicken. Posluchači se mohou těšit na pořádnou nálož jazzu a swingu. „Do zmíněných skladeb jsem dal všechny své emoce, pocity radosti, štěstí, zklamání a smutku za celý svůj život,“ řekl před časem Deníku Rovnost známý zpěvák.

Dílo známého streetartového umělce Tima zdobí od pátku výškovou budovu na Wanklově náměstí v blanenském centru.
Timo v Blansku: Těžko se to popisuje. Budovu na Wanklově náměstí zdobí nápis

U jednotlivých skladeb ho doprovázela například Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů, Big Band Gustava Broma nebo Big Band Felixe Slováčka a další. „Převážně celý život zpívám v angličtině, ale ve výběru zazní i skladby v českém jazyce. Jedna z nich se jmenuje Svůj osud znám a je z filmu Love Story. Český text mi složil manžel mé dcery Terezy,“ dodal jazzman.

U řady písní zní právě také hlas jeho dcery, která s Kerndlem vystupovala od osmi let. Podle svých slov už v současnosti při koncertování zvolnil a veřejná vystoupení pečlivě zvažuje. Spoustu času mu navíc zabere údržba rodinného statku v Žernovníku, kde v v sálu pořádají svatby, rodinné oslavy a večírky. I tak si pořád najde chvíli, kdy vezme do ruky oblíbenou kytaru. A zavzpomíná na trampské mládí s kamarády. „Kytaru neopouštím a nikdy neopustím. S trampy se scházíme a jsem doposud šerifem trampské osady Tomahawk,“ usmívá se muž.