Augustín Pernica, 65 let, důchodce, Rájec–Jestřebí
Sleduji hodně televizi a odebírám noviny, pročetl jsem program a rozhodoval jsem se podle toho, která strana jej měla nejlepší. Volil jsem ČSSD. Pokud lidé nejdou k volbám, je to jejich rozhodnutí, už to není jak za totáče.

Věra Šebková, 79 let, důchodce, Blansko
K volbám chodím pravidelně. Rozhoduji se podle toho, co se mi zdá správné. Po revoluci jsem volila v každých volbách tu stejnou stranu. Jakou, si ale nechám pro sebe. Volby bych nevynechala, nejsem však z politiky nadšená.

Ludmila Štrajtová, 64 let, důchodce, Blansko
Volit chodím pravidelně, žádné volby jsem nevynechala, považuji to za svoji povinnost. Sleduji televizi, čtu noviny. Z velkého množství stran volím vždy tu stejnou. Myslím si, že má nejlepší program, proto ji volím.

Bohumil Keprt, 77 let, důchodce, Blansko
Voleb se zúčastňuji vždycky. Stranu volím podle toho, co její politici dělají pro lidi. Zatím jsem vždy volil tu stejnou stranu. Jsem přesvědčen, že lidé, kteří volí něco jiného než já, budou dříve či později zklamaní. Hlavně ti mladí.

Pavel Novotný, 62 let, v důchodu, Blansko
K volbám chodím. Tak jako všichni sleduji politickou situaci. Komu dám svůj hlas, se rozhoduji podle toho, jací jsou v dané straně lidé. Letos pro mě vyhrál Stanislav Juránek a KDU–ČSL. Přijde mi, že je to jeden z mála slušných lidí.

Jitka Novotná, 59 let, účetní, Blansko
Chodím ke každým volbám. Stranu volím podle toho, koho v ní znám. Vybrat bylo těžké. Letos jsem volila KDU–ČSL. Stanislav Juránek mi přijde oproti ostaním politikům jako normální člověk, a navíc je i sportovec.