Loni takto například vyrazili na den otevřených dveří Technického muzea v Brně. „Sklidili jsme velkou chválu nejen za vzhled vozu, ale i za jeho údržbu a celkový stav, v jakém se nachází,“ uvedli hasiči ve své výroční zprávě. Sbor ale vlastní ještě jeden unikát. Jej jím ruční koněspřežná stříkačka, kterou spolek z Jabloňan má již od svého vzniku v roce 1907.

Hasiči z Jabloňan jsou pravidelnými účastníky soutěží v požárním sportu. Minulý rok se představili ve dvanácti dílech Velké ceny Blanenska. „Nejlepší čas letošní sezony, který měl hodnotu 17,62 sekundy, se nám podařilo zaběhnout v Rudici. Celkově jsme obsadili krásné jedenácté místo,“ uvedli hasiči ve své výroční zprávě za loňský rok. Členové sboru mohou trénovat ve svém areálu v Luhu, který postupně vylepšují. V Jabloňanech jsou aktivní i mladí hasiči. Z celkového počtu členů sboru jich je necelá polovina do osmnácti let.

Mládež se účastní okresní ligy a hry Plamen. „Významným milníkem v historii mladých hasičů, ale i SDH Jabloňany, je hostování našeho Michala Kováře v družstvu SDH Bořitov v krajském kole Celostátní hry Plamen v kategorii dorostu družstva. Týmu se podařilo vybojovat postupi do republikového kola, kde získal první místo v požárním útoku, a celkově čtvrté místo v kategorii družstva dorostu,“ uvedli hasiči rovněž ve své zprávě.

Hasiči se aktivně podílejí na společenském životě v obci. Loni na začátku července uspořádali tradiční pouťové posezení. „Účast byla hojná a počasí nám také přálo. Od návštěvníků jsme měli opět kladný ohlas, a to především na výběr druhu čepovaného piva,“ stojí ve výroční zprávě hasičů. Sbor se také podílel na pořádání akcí pro děti – rozloučení s prázdninami a rozsvěcování vánočního stromu.