„Letovice jsou specifické svou polohou, leží mezi kopci a televizní signál se zde odráží a je špatný. Lidem v některých částech Letovic tak některé programy nefungovaly. Anketa o televizní vysílač tak byla jednou z mála anket, která měla odezvu," řekl místostarosta Letovic Jiří Palbuchta s tím, že obyvatelé Letovic odevzdali na letovický městský úřad tři sta šedesát šest hlasovacích lístků. „Počítáme s tím, že v každé rodině jsou čtyři lidé, takže se přes hlasovací lístky do ankety zapojilo asi čtrnáct set lidí. Někteří hlasovací lístky ani neodevzdávali, ale telefonovali nám, že jsou pro pořízení vysílače," vysvětlil starosta Letovic Vladimír Stejskal.

Nový vysílač má signálem pokrýt celé město a Letovičtí přes něj naladí programy multiplexu dva a tři, což jsou například programy Novy a Primy. Nyní v Letovicích funguje pouze televizní dokrývač na vysílací síť multiplex jedna, přes který Letovičtí naladí programy České televize. Ostatní programy tamní lidé ladili například přes vysílač Kojál, který stojí u Lipovce. Tento signál ale nepokrývá celé Letovice.

Nový vysílač chtějí Letovičtí umístit na střechu tamního zámku. Ten, kdo bude chtít signál vysílače využívat, bude si muset pořídit speciální anténu. „Stojí asi patnáct set korun, ale náklady na její pořízení jsou menší než na pořízení satelitu," řekl místostarosta.

Signál přes nový vysílač Letovičtí naladí už příští rok v lednu. „Rada města pořízení vysílače schválila, takže teď vybíráme nejlevnějšího dodavatele. Náklady se budou pohybovat kolem sedmi set tisíc korun," dodal Palbuchta.