Pro jídlo si může přijít kdokoliv. Příchozí mohou také přispět na pomoc lidem v nouzi, o které se charita stará, a za jídlo zaplatit libovolnou částku. „Smyslem akce je dát alespoň jedno teplé jídlo denně lidem, kteří se ocitli bez střechy nad hlavou, nebo bez prostředků. Příchozí zároveň seznámíme s problematikou života lidí v nouzi," uvedla pracovnice charity a jedna z koordinátorek akce Jiřina Sovová.

Hromniční zimu pořádá Oblastní charita Blansko už potřetí. V předchozích dvou letech servírovala lidem bezmasá jídla - zapečené těstoviny. „Akci jsme v minulosti směřovali k Popeleční středě, kdy podle liturgického kalendáře začíná půst. Tentokrát ji uděláme den po Hromnicích, kdy podle pranostik bývá největší zima. Člověk by se měl pořádně obléct a také pořádně najíst," dodala Sovová.

Loni uvařili pracovníci charity celkem čtyři sta porcí těstovin. Letos to bude o sto míň. „Od soukromého zemědělce z Bořitova jsme dostali brambory, mrkev a cibuli. Tak jsme se rozhodli udělat salát a k tomu sekanou," dodala Sovová s tím, že sto padesát porcí sekané se salátem bude připraveno na náměstí v Blansku a dalších sto padesát pak v Boskovicích.