Po ulici Hybešové se táhne řada vozů, parkoviště u pošty nestačí. Někteří řidiči tak zamíří do dvora bytového domu, který za poštou stojí. I přes zákaz. „Auta parkují u pošty přímo v křižovatce nebo na přechodu, často tyto problémy řeší na místě policie. Nastal však nový model parkování. Zákazníci pošty a non-stopu, který stojí hned vedle, vjíždějí přes zákaz vjezdu do areálu pošty a parkují kde se dá i nedá. Jak se mají potom poštovní auta nebo majitelé bytů dostat domů?“ postěžoval si v diskusi na stránkách města Blanska muž s přezdívkou Osra.

Za pravdu mu dal i jeden ze zaměstnanců pošty. „Tyto potíže občas nastanou, když přijede velké auto v odpoledních hodinách. V poslední době je ale klid. Situace se navíc začala řešit s majitelem dvora,“ uvedl muž, který neprozradil své jméno.

Stížnosti od obyvatelů bytového domu městští policisté v poslední době nezaznamenali. Problém s parkováním ve dvoře je pálí daleko méně než patálie před poštou. Strážníci tam neukázněným řidičům dávají pokuty denně. „Lidé tam stojí v křižovatce. Ta je nezvyklého tvaru a je dost široká, takže máme problém se dohodnout o přestupcích. Řidiči totiž tvrdí, že parkují mimo křižovatku,“ nastínil šéf blanenských strážníků Martin Lepka.

Křižovatka ve tvaru ypsilon je navíc pro šoféry nepřehledná a tím také nebezpečná. Tvrdí to policejní mluvčí Iva Šebková. „Auta stojíci v těsné blízkosti křižovatky nebo přímo v ní omezují rozhled projíždějících řidičů. Letos ale dojde k úpravě tohoto místa. Po nich bude možné parkovat po obou stranách ulice, takže se prostor křižovatky uvolní,“ vysvětlila Šebková.

Ypsilon vystřídá klasický kříž

Všechny tyto problémy by měly zmizet po přestavbě krizového místa. Na konci srpna totiž křižovatka začne měnit tvar. „V první fázi úprav vytvoříme prostor křižovatky. Záhadné ypsilon převedeme na klasické křížení. Tomu napomůže zjednosměrnění ulice Hybešovy směrem k centru města,“ popsal Petr Mráček z odboru investic blanenské radnice.

Dobrou zprávou pro šoféry je také to, že u pošty přibudou parkovací stání. Šestnáctimístné parkoviště vyroste v ulici Těchovské. Úpravy zasáhnou i stávající parkoviště před non stopem. „Dále se vrhneme na ulici Hybešovou, kde nyní řidiči parkují podélně. Chceme tam totiž vytvořit kolmá stání, takže v budoucnu tam lidé využijí šestačtyřicet míst,“ pokračoval Mráček.

Podle něj bude v době rekonstrukce hlavní silnice táhnoucí se po ulici Masarykově průjezdná. Na krátkou dobu dojde k uzavření ulice Hybešovy. Stavba si vyžádá víc jak milion korun.