Železničáři totiž dopoledne chystají úpravu kolejiště a údržbu trakčního vedení ve stanici Adamov.

„Náhradní doprava bude zavedena u vlaků číslo 4713 a 4715. Během této výluky bude omezená přeprava spoluzavazadel, jako jsou dětské kočárky a jízdní kola. S ohledem na počet autobusů náhradní dopravy je také nutné u skupinových přeprav, tedy školních výletů či turistických akcí nahlásit požadavek na přepravu alespoň dva pracovní dny předem,“ sdělil tiskový mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Ve středu a ve čtvrtek zase čekají komplikace na cestující po železnici mezi stanicemi Skalice nad Svitavou a Boskovicemi. Železničáři tam chystají opravu železničního přejezdu přes silnici ze Lhoty Rapotiny do Mladkova.

„Výluka potrvá od středy od od sedmi hodin ráno do čtvrtka do šesti hodin večer. V té době bude pro cestující zajištěna náhradní autobusová doprava,“ doplnil Kubala.

Zastávky náhradní autobusové dopravy lidé najdou před výpravní budovou na nádraží ve Skalici a před výpravní budovou zastávky v Boskovicích. Bližší informace o výlukách lidé najdou na internetových stránkách www. cd.cz ve složce cestování vlakem – výluky.