Spoj, kterým se chtějí na cesty vydat, by si tedy měli prověřit předem. „Na regionálních linkách bude na Silvestra provoz zajištěný dle víkendových jízdních řádů s tím, že odpoledne po šesté hodině bude postupně provoz utlumený. Lidé tedy musí hledat odjezdy v jízdních řádech v části sobota a neděle a vždy si ověřit platnost odjezdu u vysvětlivek,“ sdělili zástupci Kordisu, který je koordinátorem Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

V Brně bude v tyto dny provoz zajištěný dle zvláštních jízdních řádů. Informace o spojení lze získat také na informační lince 5 4317 4317.

Punkevní jeskyně v Moravském krasu na Blanensku jsou po povodni otevřené. Na lodičkách se ale zatím nejezdí.
Punkevní jeskyně jsou po povodni otevřené. Na lodičkách se ale zatím nejezdí

Pro Brno platí, že do osmé hodiny večerní bude doprava na všech linkách vedená podle jízdních řádů pro soboty. Poté denní linky postupně ukončí provoz a dále pojedou jen noční autobusové linky se spojením v uzlu Hlavní nádraží mezi devátou a jedenáctou večer vždy po půl hodině a dále v běžném nočním provozu.

Poslední den v roce platí jízdní řády pro soboty.Poslední den v roce platí jízdní řády pro soboty.Zdroj: DPMB

Poslední den v roce se v Boskovicích jako tradičně promítaly pohádky.
Silvestrovské tipy na Blanensku: Kouzla v kině, i fire show v Boskovicích

Nový rok

V pondělí 1. ledna pojedou regionální linky IDS JMK podle jízdních řádů platných pro neděle a soboty. V Brně se budou cestující řídit podle nedělních jízdních řádů. Na lince 67 se ruší zkrácené spoje vedené jen v úseku Hlavní nádraží – Avion Shopping Park. Linka 78 neobsluhuje zastávky Modřice, Decathlon a Modřice. Autobus jedoucí do Olympie bude mimo provoz.

V Boskovicích se tradičně podávala na Štědrý den před polednem polévka. Na charitativní akci dorazily v neděli na Masarykovo náměstí stovky lidí.
Na Blanensku rozlévali polévky. V Boskovicích zmizely za hodinu stovky litrů

Úterý 2. ledna

Spoje na linkách IDS JMK pojedou podle jízdních řádů platných pro prázdninové všední dny Školáci totiž usednou do lavic až ve středu 3. ledna. Od tohoto data se již vrací jízdní řády do normálu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  Tylex v Letovicích. Nově se tam dře na kolech, tempo zaskočí i trénované

Zdroj: Deník/Jan Charvát