Někteří řidiči to ale nerespektují. Před očima redaktorky Blanenského deníku Rovnost jeden z nich do zákazu vjel. „To vidím několikrát denně,“ komentovala to přihlížející obsluha čerpací stanice.

Z kruhového objezdu v Rájci-Jestřebí do Spešova to autem trvalo dřív nanejvýš dvě minuty. Po jeho uzavření byl provoz ve středu devatenáctého července odkloněný přes Ráječko, kde na křižovatce u obce došlo ke změně přednosti v jízdě. Následoval chaos, při kterém neukáznění řidiči způsobili během pár hodin několik nehod. Zranilo se devět lidí.

Při nehodě u Ráječka se zranili čtyři lidé.
Účet změny přednosti u Ráječka? Dvě nehody a devět zraněných za tři hodiny

Další den svítily značky reflexní žlutou a čáry na silnici cestáři zvýraznili oranžovou. Směr na Rájec byl označený jako slepá ulice. Na místě dohlížely hlídky dopravní policie. Teď se řidiči projedou přes Ráječko, Blansko a Dolní Lhotu. Dalších téměř čtyři a půl kilometru.

Jestli byl zákaz vjezdu směrem na Rájec v plánu, nebo došla úřadům trpělivost s řidiči, se Rovnosti nepodařilo zjistit. Karel Vyskočil ze stavebního úřadu v Blansku, který má dopravní značení na starosti, je na dovolené.

Po středečních nehodách u Ráječka silničáři zvýraznili dopravní značení.
OBRAZEM: U Ráječka jsou po nehodách nové značky i čáry

Podle informací policejního mluvčího Bohumila Maláška je takto provoz upravený už od zmiňované středy devatenáctého července. „Myslím si, že to bylo až třetí den od změny přednosti, takže až v pátek,“ přemítal zase starosta Ráječka Vít Rajtšlégr.

Objížďky a uzavírky si vyžádala rekonstrukce mostu nad železniční tratí. Silničáři se rozhodli opravit i kruhový objezd a navazující silnici. Podle plánu má být vše hotové v dubnu příštího roku. „Chceme úsek zprovoznit do konce roku. Zatím žádné zdržení nenastalo, takže bychom to mohli stihnout,“ sdělil šéf blanenských silničářů Miloš Bažant.