Zpívat se bude pět koled. Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal a Pásli ovce Valaši. A kdo bude chtít, může přidat i známý vánoční evergreen Vánoce, Vánoce přicházejí.

Na Blanensku se bude zpívat na třech místech. Jedním z nich je Blansko. Na Rožmitálově ulici vystoupí chrámový sbor zpívající v blanenském kostele svatého Martina MARTINI band. „Počítáme s tím, že zazpívat přijde patnáct až dvacet členů sborů. K tomu budeme hrát na klávesy," uvedl vedoucí sboru Martin Dyčka. Zpěváci měli v sobotu zkoušku. „O Vánocích budeme zpívat koledy na více místech, takže jsme se museli sladit. Máme nacvičených asi deset koled," řekl dále vedoucí sboru.

Myšlenka zpívání koled se mu líbí. „Zpíváme rádi a rádi takové nabídky na vystoupení přijímáme. Může to být hezké zastavení v předvánočním čase. Myslím si, že hudba je dobrým pojítkem něčeho hezkého," doplnil Martin Dyčka.

Martini Band má třicet aktivních zpěváků s věkovým průměrem asi osmnáct let. Historie sboru sahá až do roku 1969.

K akci se přidají i zpěváci v Černé Hoře, kde u radnice vystoupí pěvecký sbor Čtyřlístek. Ve Svitávce v parku u úřadu městyse pak zazpívají koledy divadelníci z Ochotnického divadla Svitávka s dětmi z divadelního kroužku a z mateřského centra Ferda a rovněž členové Svatojánského chrámového sboru Svitávka.