„V Adamově má tato akce tradici. Zatím jsme se ke zpívání koled připojili v každém ročníku, je to moc fajn setkání. Léta zde koledy zpíval Kroužek zpívání pro radost místních seniorů. Za doprovodu kláves a kytary. Koledy poctivě trénovali dlouho dopředu. Letos jsou v publiku a štafetu symbolicky předali adamovským školákům,“ říká vedoucí Městského kulturního střediska Adamov Jitka Králíčková.

Před mikrofonem je nastoupená skupinka zhruba dvaceti dětí ze 2. B adamovské základní školy v ulici Ronovská. Role dirigentky se ujímá jejich třídní učitelka Lenka Dohová. Na pomoc přichází také několik starších spolužáků ze 6. B. „Já už tady koledy jednou zpívala asi ve druhé třídě. Dnes jsem se s kamarádkami přidala,“ usmívá se šesťačka Tereza Drápalová.

Lidé zpívali koledy po celé republice.
VIDEO: Českem zněly koledy. Společně si zazpívaly tisíce lidí z celé republiky

Úderem šesté se jde na to. Koledy děti doprovází hrou na ozvučná dřívka, triangl a rolničky. Se zpěvem se přidávají i rodiče. „Nástrojů máme spoustu, že paní učitelko. A jde nám to dobře,“ hlásí při krátké pauze jeden z hochů.

Největší úspěch má závěrečný evergreen Vánoce, Vánoce přicházejí, který si Adamovští zazpívají hned dvakrát. „Těšíme se na shledanou, a že se tu za rok opět sejdeme ve zdraví,“ loučí se s příchozími Jitka Králíčková. Na cestu dostávají děti perník a před kulturním domem zapalují prskavky.