Zpívat se bude pět koled. Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal a Pásli ovce Valaši. A kdo bude chtít, může si navrch zazpívat známý vánoční evergreen Vánoce, Vánoce přicházejí.

K projektu se na Blanensku přidali také divadelníci z Ochotnického divadla Svitávka. Koledy zazpívají ve středu v tamním parku vedle úřadu městyse. A nebudou sami. „Zpívat s námi budou společně také děti z divadelního kroužku a z mateřského centra Ferda a rovněž členové Svatojánského chrámového sboru Svitávka. A určitě přijdou i další místní," uvedla vedoucí Ochotnického divadla Svitávka Miroslava Holasová.

Kde se bude na Blanensku zpívat:• Blansko (Rožmitálova ulice)
• Svitávka (v parku u úřadu
  městyse)
• Černá Hora (u radnice)

Nápad na zpívání koled se jí líbí. „Oslovilo nás to. Máme tady mikulášskou nadílku a rozsvěcení vánočního stromu. Zpívání koled do toho krásně zapadá. Myslím si, že se to těm, kteří dorazí, bude líbit. Hlavně rodičům s dětmi," dodala žena.

Podle Holasové se na zpívání koled nebudou nijak zvlášť připravovat. „Jsou to známé koledy, které většinou všichni znají. S dětmi si ale malou zkoušku v pátek uděláme. Takové zpívání koled nanečisto to bude. Každopádně texty všech koled jsme vytiskli, takže nikdo nemusí mít strach, že mu vypadne text," upřesnila Miroslava Holasová.

Koledy se příští středu budou zpívat také v Blansku. Na Rožmitálově ulici v podání Sboru dětí a mládeže farnosti Blansko – MARTINI bandu. V Černé Hoře u radnice zase vystoupí pěvecký sbor Čtyřlístek.