Zpívat se budou koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do betléma, Štědrej večer nastal a Pásli ovce valaši. A chybět nebude ani tradiční vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

V Blansku se budou koledy zpívat od šesti hodin večer na pěší zóně v Rožmitálově ulici. Naproti restauraci Punkva. Příchozí si zazpívají se souborem BaczBand. „Udělejte si na chvíli čas, odpočiňte si od předvánočního shonu a přijďte si s námi zazpívat koledy,“ zve na akci šéfredaktor Blanenského deníku Rovnost Jan Charvát.

Na zpívání koled už pilně trénuje také adamovský Kroužek zpívání pro radost, ve kterém je aktivní asi dvacítka místních důchodců. „Na Česko zpívá koledy se moc těšíme. I když já osobně budu mít velkou trému. Rádi zpíváme lidové písničky a vánoční koledy máme také rádi. Už jsme je několikrát cvičili. Loni to bylo bezva,“ uvedl vedoucí souboru a klávesista Jiří Burget.

Adamovští budou ve středu zpívat před tamním kulturním domem. Vystoupí také děti z tamní základní školy.

Pravidelným účastníkem projektu jsou také v Lipůvce, kde akci u vánočního stromu organizují tamní senioři. Příjemné setkání se zpíváním koled očekávají také v blanenském Senior centru, kde budou Blanenští zpívat s dětmi. Koledy si lidé ve středu večer zazpívají také v Klepačově u zvoničky, před obecním úřadem v Černé Hoře, v obci Suchý, Doubravici nad Svitavou a v Ráječku. Tradičně se přidají také ve Křtinách, kde se bude zpívat na prostranství za zámkem.

Česko zpívá koledy na Blanensku

středa 12. 12., 18.00

Adamov, před kulturním domem
Blansko, Rožmitálova ulice (Blanenský deník Rovnost a BaczBand)
Blansko, Senior centrum
Blansko, Klepačov, u zvoničky
Černá Hora, před obecním úřadem
Doubravice nad Svitavou, na náměstí u vánočního stromu
Křtiny, na prostranství za zámkem
Lipůvka, na parkovišti u vánočního stromu
Ráječko, u budovy ZŠ a MŠ Ráječko
Svitávka, za školou
Suchý, u vánočního stromu

Zdroj: Deník