Hlasivky rozezní na vánoční notu také rodiče a další příchozí. Zpívání koled začíná v šest hodin večer. „Doufáme, že dorazí co nejvíc lidí. Vyhlásili jsme to po městečku rozhlasem, je to i na obecním webu. Na zpívání koled se moc těšíme. Projekt se nám moc líbí, proto jsem do něj Čtyřlístek přihlásila. Určitě bude perfektní atmosféra a děti budou spokojené," řekla vedoucí Čtyřlístku Adéla Surá.

Sbor je součást hudebně-dramatického kroužku pro děti a spadá pod Centrum pro rodinu Veselá beruška v Černé Hoře. „Koledy jsme už jednou zkoušeli. Myslím, že to stačí. Ve středu to dáme na první dobrou," poznamenala s úsměvem Surá s tím, že děti budou zpívat ještě tuto neděli na Adventním trhu s kavárnou. Ten se koná v Černé Hoře od tří odpoledne v sále na Zámečku.

Na akci Česko zpívá koledy si lidé zazpívají pět koled. Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal a Pásli ovce Valaši. A kdo bude chtít, může si navrch zazpívat známý vánoční evergreen Vánoce, Vánoce přicházejí.

K projektu se na Blanensku přidali také divadelníci z Ochotnického divadla Svitávka. Ti zazpívají v parku před úřadem městyse.

Koledy se příští středu budou zpívat v šest večer také v Blansku. Na Rožmitálově ulici v podání Sboru dětí a mládeže farnosti Blansko – MARTINI bandu.