„Zvláštní vlak s parní lokomotivou, ve kterém dětem rozdával drobnosti čert s Mikulášem, vypravovat nebudeme. Tlačí nás k tomu vzrůstající ceny. Soustředíme se na oslavu jiných výročí,“ uvedl bývalý předseda Chornického železničního klubu František Jandl.

Podle hlavního organizátora Mikulášské jízdy by parní souprava vyjela, pokud by železničáři našli sponzora. „Organizování akce jsme vzdali, bylo to příliš nákladné. Na minulých dvou ročnících jsme prodělali. Pokud bychom ale našli sponzora, který zaplatí osmdesát tisíc korun, akci určitě zorganizujeme,“ řekl boskovický průvodčí Marek Říha.

I když počet cestujících historickou parní soupravou se blížil k patnácti stům, organizátoři na celé akci během dvou let prodělali asi šestadvacet tisíc. „Vydělali jsme sice asi čtyřicet tisíc, ale vypravit parní vlak už se dnes nevyplatí. Mnohdy se totiž nezaplatí ani normální vlak, který je plný cestujících. Podmínky k pořádání podobných akcí se také rok od roku zpřísňují. Zatímco dříve vše vyřizovala jedna organizace, dnes už musíme zvlášť platit Českým drahám, ministerstvu dopravy a CS Cargu,“ doplnil.

Příští rok se tedy železničáři soustředí na výročí trati z Brna do České Třebové a z Prostějova do Třebovic. „Výročí nejspíš oslavíme okružní jízdou. Také vydáme almanachy nebo upomínové předměty,“ dodal Říha.