Brány černohorského pivovaru se pro účastníky akce otevřou tuto sobotu v pravé poledne. Kulturní program pivní pouti si pak příchozí užijí hned na několika místech. Nádvoří pivovaru nabídne pět koncertů.

První kapela, Deep Purple revival, zahraje od půl druhé odpoledne. Po ní na jeviště nastoupí Tomáš Klus s kapelou. Od půl páté se milovníci české hudby mohou těšit na Janka Ledeckého. Chybět nebude ani Vašo Patejdl s největšími hity Elánu a od osmi hodin večer publikum roztančí kapela Monkey Business. „Kromě koncertů máme připravené i novinky. Budeme křtít nové pivo a uspořádáme letos poprvé soutěž ve stolním fotbálku o třicetilitrový sud piva. Letos nově bude zajištěná také kyvadlová doprava mezi Černou Horou a železniční stanicí Rájec
-Jestřebí pro cestující zdarma," vyjmenoval Jindřich Lukášek z Pivovaru Černá Hora.

Už tradičně si účastníci akce také prohlédnou muzeum pivovarnictví a samotný pivovar. Chybět nebude ani řízená ochutnávka piv.

Kdo při Pivní pouti zamíří na černohorské fotbalové hřiště, může se těšit na vyhlídkové lety helikoptérou nebo jízdy vznášedlem.

Ani děti se však na akci nudit nebudou. Pro ně bude nachystaný program na černohorském výletišti. Od dvou hodin odpoledne tam začnou divadelní představení. Připravené budou i atrakce, jako skákací hrad nebo motokáry. V odpoledních hodinách ovládne výletiště hudební program.