Radary budou zavěšené na sloupech elektrického napětí. Vedení Černé Hory nyní čeká na povolení E.ONu. „Má dorazit nejpozději příští týden. Radar chceme umístit u křižovatky Na Škrku, která se nachází směrem na Žernovník. Řidiči zde nerespektují předepsanou rychlost. Další krizové místo je směrem na Býkovice, kde je úzká silnice a procházejí tam maminky s kočárky. Navíc tam chceme začít stavět,” přiblížil starosta Černé Hory Ondřej Měšťan.

Oba radary budou stát zhruba sto třicet tisíc korun. Neohleduplné řidiče zpomalí v příštím roce. V rozpočtu pro letošní rok totiž zastupitelé s radary nepočítali. Podle starosty ale uvažují ještě o třetím radaru. „O tom, kam jej umístíme, dosud jednáme,” dodal.

Lidé volali po řešení problému dlouho. Pak se jich osmdesát podepsalo pod zářijové prohlášení, které dostali černohorští zastupitelé. „Auta vjíždí do městečka směrem od Žernovníku příliš rychle. Přitom tudy chodí malí školáci a maminky s kočárky i dětmi na odrážedlech. Blízko části Skleníky navíc chybí chodník. Když uslyšíme auta, radši hned uskakujeme na trávník,“ popsala Andrea Forberger, matka dvou dětí.

Podle ní rodiče o problému hodně diskutují. Jediné, co jim zbývá, je opatrnost. Mnozí tak přidávají dětem na oblečení reflexní proužky, aby byly lépe vidět.