Čtyřhvězdičkový hotel se zázemím, které je na Blanensku dosud nevídané. Do konce příštího roku postaví Pivovar Černá Hora díky padesátimilionové dotaci z regionálního operačního programu ve svém areálu víceúčelové centrum, kde bude možné se i koupat v pivu.

Návštěvníci a turisté se mají na co těšit. Ke stávající restauraci a pivnici v centru Sladovna, jehož základy sahají až do třináctého století, přibude hotel se čtyřiadevadesáti lůžky. Součástí třípodlažního komplexu bude také velký konferenční sál, jenž pojme téměř sto padesát lidí, pivní lázně, sauna, dvanáctimetrový bazén, centrum na regeneraci svalů, na zkrášlení obličeje, fitness, bowling a další. „Půjde o takové pivní wellness centrum. Vybavíme je tou nejmodernější technikou pro rehabilitaci těla i duše,“ uvedl prokurista pivovaru Jiří Fusek.

Projekt už je připraven. „Stavět začneme už letos. Postavíme vysoce kvalitní hotel s cenovými relacemi pro venkov,“ slibuje Jiří Fusek. Centrum je jeho velkým snem už řadu let. V první výzvě regionálního operačního programu však pivovar s žádostí o dotaci neuspěl. „Tento turisticky velmi atraktivní region nemá potřebnou infrastrukturu. Podpora našeho projektu je jasným signálem, že se to může změnit. Jsem proto velmi rád, že jsme dotaci získali,“ řekl dále Fusek. Celkem investice přesáhne sto milionů korun.

Projektu fandí i starosta městečka Bohumil Hlavička. „Černá Hora to je pivovar, pak dlouho nic a pak ty další věci. Je moc dobře, že tady centrum bude stát, že sem přijedou turisté, i když dnes už víme, že cestovní ruch má i stinnější stránky, že třeba lidé dělají nepořádek,“ uvedl starosta. Ten už se těší, jak si zajde do pivních lázní.

Podle Huberta Adámka z pivovaru budou atrakce přístupné všem zájemcům, nejen turistům ubytovaným v hotelu. „Je dobře, že toho budou moci využívat i místní,“ míní starosta.

Hotel pro náročnější turisty na Blanensku podle Jiřího Kučery z blanenské radnice jednoznačně chybí. „V posledních letech se ukazuje, že turisté chtějí i luxusnější ubytování. Proto má taková stavba určitě smysl i v našem okrese. Pivovar Černá Hora je v oblasti cestovního ruchu naším partnerem a my jej rádi budeme propagovat a podporovat,“ dodal Kučera.