„V tělocvičně byla vadná střecha i parkety. Ty se vydouvaly a žáci tam tak nemohli hrát třeba míčové hry. Tělocvičnu už jsme částečně opravili, nyní se pracuje na budově základní školy,“ informoval starosta Černé Hory Ondřej Měšťan.

Opravená střecha a podlahy v tělocvičně ale podle vedení městečka nestačí. Budova je špatně zateplená a protopí se v ní hodně peněz. „Projekt na novou tělocvičnu už je pár let hotový, ale nejsou na ni peníze. Na její opravy se nám podařilo najít dvě stě padesát tisíc v rozpočtu, nová tělocvična by ale stála mnohonásobně víc,“ řekl starosta.

Dvě stě padesát tisíc před nedávnem obec získala z kraje na starou střechu základní školy. „Tam je potřeba celou střechu znovu natřít a ošetřit od rzi. Škola byla postavená na začátku sedmdesátých let. Je opravdu nejvyšší čas s ní něco udělat,“ míní Měšťan.

Celá akce vyjde asi na tři sta dvacet tisíc, zbytek doplatí Černohorští sami z rozpočtu. „S opravami už se začalo. Chceme je stihnout do konce prázdnin, než půjdou děti do školy,“ dodal starosta.