Dveře nového centra se otevřou návštěvníkům v dopoledních hodinách první čtvrtek po Velikonocích.
„Děti vyzkouší nové hračky a rodičům představíme kurzy, které připravujeme,“ řekla jedna z organizátorek projektu Gabriela Tomíčková.
Pozvání na zahájení přijala odborná instruktorka, která maminkám poradí, jak správně kojit. Dále rodičům přiblíží cvičení s dětmi.

„Slavnostní otevření také zpříjemní vystoupení břišních tanečnic,“ dodala Tomíčková s tím, že kdo se bude chtít břišnímu tanci věnovat, má šanci. Centrum totiž plánuje jeho výuku v nejbližší době.

Prostory na projekt Veselá beruška poskytli maminkám tamní radní. Organizátoři si pochvalují, že místnosti jsou ve skvělém stavu. „Stačilo jen vymalovat a koupit koberec,“ řekla s úsměvem Tomášková a dodala, že dětem se výzdoba nového centra bude určitě líbit. Na stěnách najdou obrázky zvířátek v čele s beruškou, která je symbolem černohorského projektu.

S provozem centra pomůže první rok tamním maminkám také černohorský pivovar, který navíc pro děti zajistil hračky. Ve Veselé berušce najdou příchozí místnost na kojení, tvůrčí a výtvarnou dílnu pro nejmenší. Další nápady čekají organizátorky také od rodičů.

Iveta Zachovalová se do Černé Hory přistěhovala před třemi lety a nápad s rodičovským centrem se jí líbí. „Je to pro mě a mou rodinu možnost seznámit se s místními maminkami a dětmi,“ řekla Zachovalová.

Petra Havlíčková