„Volil jsem Andreje Babiše a hlas mu dám i ve druhém kole. Mám za to, že jeho reálný obraz je dost odlišný od toho, jak ho popisují média,“ řekl Deníku jeden z místních, který si přál zůstat v anonymitě. Redakce jeho jméno zná.

Záchranářský vrtulník i hasiči vyjížděli v pondělí před sedmou hodinou ráno na pomoc zraněnému muži na železnici mezi Adamovem a Blanskem.
Muže na Blanensku zachytil rozjíždějící se vlak, nemohl otevřít dveře

V Habrůvce dostali oba kandidáti, kteří postoupili do druhé kola, stejný počet hlasů. Devětapadesát. V obcích Lubě a Sudice vyhrál Petr Pavel o dva.

Celkově ale na Blanensku na svého soupeře ztratil skoro tři tisíce hlasů. V osmi městech v regionu ho voliči upřednostnili jen na dvou místech. V Olešnici a v Kunštátu. V téměř pětitisícovém Adamově zaostal za Babišem o několik desítek hlasů.

Na třetím nepostupovém místě tam skončila Danuše Nerudová před Pavlem Fischerem a Jaroslavem Baštou. Tomu dal hlas například David Štajner.

„Na hradě bych si přál osobnost, která nás bude důstojně reprezentovat v zahraničí. Takový kredit už naše dosluhující hlava státu bohužel neměla. Velkou roli v tom sehrál zdravotní stav,“ řekl krátce po volbách muž.