Burza středních škol je určená především pro žáky devátých tříd základních škol, kteří se chystají na studium navázat i středoškolským vzděláním. „Burzu pořádáme už mnoho let. Letos dorazí zástupci všech škol v blanenském okresu," řekl jednatel boskovické sokolské jednoty Karel Malach. Burza se pro návštěvníky otevře v osm hodin a skončí v pět hodin odpoledne.

Vystavovatelé budou na svých stanovištích prezentovat své učební obory. Žákům poskytnou všechny potřebné informace o studiu. Při přestupu ze základní na střední školu má totiž student poprvé možnost ovlivnit směr a zaměření svého budoucího studia. S tímto zásadním rozhodnutím mu právě na burze pomohou.

Na boskovickou burzu naváže i Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola v Blansku. Její vedení uspořádá podobnou akci v pátek šestnáctého listopadu v prostorách Dělnického domu Blansko. Akce, stejně jako v Boskovicích, začne v osm hodin ráno a skončí v pět odpoledne.

Středním školám se bude už po osmnácté věnovat i Veletrh středních škol na brněnském výstavišti. Ve dnech třiadvacátého a čtyřiadvacátého listopadu se v hale G1 představí střední a vyšší odborné školy z celé republiky. V posledních letech se jejich počet blíží stovce.

ONDŘEJ EKL