„Letos budeme rekonstruovat celou budovu školy i mateřské školky. Oba objekty budou mít nová okna i dveře, změní se i vstup do budovy, který bude na fotobuňku. Chceme tak zlepšit tepelně izolační vlastnosti budovy,“ uvedl ředitel ZŠ Letovice Miloš Randula s tím, že stavební firma provede i zateplení střechy i fasády.

Jaký ale bude konečný vzhled budovy, ještě není jisté. „Zatím máme k dispozici tři varianty, a to cihlově červenou, modrou nebo žlutou. Zítra budou barevná provedení fasády k vidění na webových stránkách školy. Chceme dát prostor také lidem, aby se ke vzhledu budovy mohli vyjádřit,“ sdělil ředitel, který dodal, že na celkovou rekonstrukci získali ze Státního fondu životního prostředí a rozpočtu města Letovice částku čtyřicet dva milionů korun.

Dalšího dva a půl milionu se škole podařilo získat z regionálního operačního programu. „Peníze využijeme k modernizaci učeben fyziky a chemie. Ty stávající už jsou totiž třicet let staré. Nové učebny budou mít tři části – pracoviště pro učitele se všemi moderními pomůckami, dále prostor pro výuku a laboratoře, kde si žáci vyzkouší konkrétní pokusy,“ dopnil ředitel.