To vadí například Janu Komínkovi z Blanska, který na Sportovní ostrov občas chodí bruslit. „Jezdit jen do účka je pitomé. Přitom udělat místo té spojovací cesty asfaltku nemůže stát tolik peněz. Tipuji tak milion a do měsíce bude hotovo. A bruslaři by měli luxusní okruh," poznamenal muž.

Komínek si už na tomto okruhu jízdu na bruslích zanedlouho vyzkouší. Blanenští totiž chtějí zmíněnou spojovací cestu vyasfaltovat. Dělníci začnou podle vedoucího odboru investičního a územního rozvoje Marka Štefana na blanenské radnici stavět do čtrnácti dnů. „Bude to takový multifunkční chodník pro pěší, maminky s kočárky i bruslaře. Ti z něj budou mít asi největší radost, protože tím pádem můžou jezdit po souvislém okruhu kolem baseballového stadionu," řekl Štefan.

Vyasfaltování spojovací cesty bude stát zhruba milion korun a dělníci práci zvládnou do konce listopadu. Přibližně polovinu nákladů pokryjí dotace. „Kolem stadionu, pokud na to budou peníze, počítáme v budoucnu také s několika lavičkami a stojany na kola," uvedl Štefan.

Dárek pro bruslaře

Nový povrch místo pískové cesty s ušlapanou trávou ocenění i běžci, kteří na ostrově trénují. Pravidelně si tam chodí zaběhat například Milan Daněk. Tomu však úsek bez asfaltu kolem stadionu příliš nevadil. „Za světla se to dá proběhnout v pohodě. Horší to však bylo po tmě, nebo když byla cesta rozblácená. To, že teď bude celý okruh kolem stadionu s asfaltovým povrchem, je super hlavně pro bruslaře. Okruh má na délku téměř na metr přeně jeden kilometr a to už je hodně slušný prostor pro jízdu na bruslích," dodal běžec.

Podle Jana Komínka však může vedení města pro bruslaře a cyklisty v Blansku udělat ještě víc. „Už aby byla hotová cyklostezka od vlakového nádraží až k blanenskému splavu a dál ke Kauflandu. Rodiny, co jedou na nákupy, si vezmou brusle a krásně se projedou kolem řeky. Nakoupí si a ještě se můžou třeba vykoupat v lomu nebo v akvaparku," nadhodil Komínek.

I se stavbou další úseků cyklostezky kolem řeky Svitavy vedení města v brzké době počítá. V současnosti Blanenští vybírají firmu, která postaví část cyklostezky od vlakového nádraží po supermarket Billa, kde se napojí na již hotový úsek přes tamní park v ulici Svatopluka Čecha. „Výběrové řízení finišuje. Tuto část cyklostezky bychom chtěli nechat dodělat do konce roku. Záležet však bude na počasí. V krajním případě by se začalo stavět až na jaře," upřesnil vedoucí odboru investičního a územního rozvoje na blanenské radnici Marek Štefan.

Úsek od vlakového nádraží po supermarket Billa je dlouhý přes pět set metrů. Blanenští tam počítají se tři metry širokou asfaltovou cyklostezkou s napojením na parkoviště supermarketů. Dělníci v těchto dnech také pracují na nové cyklostezce mezi Blanskem a Ráječkem. Asfalt zakryje původní štěrkovou cestu. Na trase přibude také nový most přes tamní potok. „Já do práce jezdím na kole po štěrkové cestě. Po silnici je to peklo. Někteří řidiči po rovince mezi Blanskem a Ráječkem jezdí i sto dvacet. Není to tam bezpečné. Myslím, že po nové stezce bude jezdit víc cyklistů," řekl Patrik Plhoň z Boskovic.