„Náš dispečink vyslal k překotnému porodu dvojčat lékařskou posádku,“ přiblížila v pondělí mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Mezitím už operátorka Miroslava Bělušová poskytovala nastávajícímu tatínkovi oporu po telefonu. „Musím říct, že maminka byla ohromně statečná, přestože to pro ni rozhodně nebyla komfortní situace. Rodili jsme v ložnici a první miminko přišlo na svět poměrně snadno,“ sdělil lékař Petr Hlavinka. Ten společně se záchranáři Miroslavem Davidem a Martinem Růžičkou pomáhal dvojčátkům na svět.

Druhému chlapečkovi se ale příliš moc nechtělo. „Tak jsme se rozhodli pro transport do porodnice, no a po cestě náš malý chlapec změnil názor. Začal se klubat ven, tak jsme zastavili a za chvíli jsme mezi námi přivítali i druhé miminko,“ pokračoval lékař.

Oddechl si. Nejen on. Vše se podařilo bez komplikací. „Všichni jsme si oddechli, pak už jen velká radost. A abych nezapomněl, pochvalu si kromě maminky zaslouží i šikovný tatínek, pohotová operátorka a oba moji kolegové z posádky, kteří vše zvládli zkušeně a s klidem,“ řekl Hlavinka.

Rodiče si tak mohou naplno užívat s Jonáškem a Eliáškem první dny. „Popisovat jak šťastní jsme, snad ani není třeba. Co je třeba, tak vyjádřit neskonalý dík lidem, kteří nejen svým umem, ale i milým slovem provedli mou úžasnou partnerku porodem… A také ke mně se chovali hezky. Máte můj obdiv i dík,“ vzkázal záchranářům tatínek dvou krásných kluků. „My celé rodince máváme a přejeme hlavně hodně zdraví. A taky legrace,“ dodala mluvčí záchranářů.