Den s Deníkem si nenechala ujít například Jaroslava Fidlerová z Boskovic. „Byla jsem se na akci podívat už loni a moc se mi to líbilo. Těším se na vystoupení dětí. Noviny odebírám a čtu tam prakticky všechno,“ svěřila se žena.

Jaroslava Fidlerová se přidává k řadě lidí, kteří v anketě Blanenského Deníku na otázku, co je ve městě nejvíce trápí, uváděli problém psích výkalů v ulicích. „Já jsem měla psa šestnáct let a vždycky jsem po něm uklízela. I proto mně vadí ti, kteří to nedělají,“ dodala.

Na to, co s tímto problémem bude město dělat, se představitelů radnice na pódiu ptali šéfredaktorka Blanenského Deníku Iva Šebková a krajský šéfredaktor Pavel Macků. „Bohužel tento problém vzniká kvůli nám všem. Těm, kteří neuklízejí, i těm, kteří jsou k tomu lhostejní,“ sdělil starosta Dohnálek. Radní se už domluvili s firmou Sita, že koupí další stroj pro úklid psích exkrementů a že úklid bude častější. „Předevčírem jsme také v radě města přijali usnesení, že zvýšíme počet odpadkových košů na psí exkrementy,“ dodala místostarostka. Neukáznění majitelé psů mohou rovněž očekávat pokuty od strážníků.

Lidi se v anketě Deníku svěřili, že jim vadí také opilí a zdrogovaní lidé ve městě. „Strážníci se snaží dostat je z frekventovaných míst pryč, ale není to jednoduché. Připravujeme proto vyhlášku, která by ve městě vyčlenila místa, na nichž nebude možné pít alkohol ani užívat drogy,“ řekl starosta.

Ženu v publiku zajímalo, co město udělá se studenty, kteří každý den kouří u budovy radnice na náměstí 9. května. „Nedá se tam ani projít a když jim člověk něco řekne, ještě jsou drzí,“ řekla. „Jednali jsme o tom s řediteli škol. Strážníci tam pravidelně rozdávají pokuty za znečišťování prostranství. Zakázat kouření tam ale nemůžeme,“ dodal starosta.

Boskovičtí: Vadí nám psí výkaly