Nové zásahové vozidlo, které chtějí Boskovičtí pro dobrovolné hasiče pořídit, by sloužilo k převozu hasičů na místo zásahu. „Stávající vozidlo je totiž už ve špatném technickém stavu, protože je starší už více než třicet let. Objevují se na něm tak stále častější závady, které prodražují jeho provoz," vysvětlila důvody pořízení nového zásahového vozidla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Jaký typ vozidla stávající Avii nahradí, ale zatím vedení města neví. „To bude záležet na tom, kolik peněz se nám na zásahový vůz podaří získat," uvedla místostarostka.

Město tak bude žádat Jihomoravský kraj o 230 tisíc korun. „Pokud by nám Jihomoravský kraj dotaci v této výši přiznal, město by doplatilo sto tisíc korun," vyčíslila Vítková.

O dotaci chce vedení města požádat i na novou výstroj a výzbroj dobrovolných hasičů a také na opravy požární techniky. „Z toho chceme konkrétně pořídit nové přilby, zásahové oděvy, zásahovou obuv a rukavice. Dále lana a hadice. Opravit potřebuje požární technika všech jednotek sboru dobrovolných hasičů, které Boskovice zřizují. Technika, kterou mají je totiž zastaralá," vysvětlila místostarostka Boskovic.