Těmito novinkami by Boskovičtí ušetřili na provozních nákladech. Projekty na obě akce, jenž by dohromady měly stát přes čtyři miliony, nyní zpracovávají. „V minulosti jsme při žádosti o dotaci ze Státního fondu životního prostředí na projekt vylepšení energetického hospodaření v areálu Červená zahrada dvakrát neuspěli. Žádosti byly zřejmě špatně zpracované,“ poznamenal starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek s tím, že pro letošní rok se Boskovičtí zažádají o peníze ve dvou vypsaných výzvách.

S původním zadavatelem projektu se totiž dohodli, že původní návrh rozdělí na dvě samostatné části. V první z nich chtějí kompletně opravit kotelnu ve sportovní areálu. „Zavedl by se tam plyn, kotelna by se nechala opravit a také by se pořídilo zařízení na měření a regulaci energie,“ upřesnil Dohnálek. Náklady na opravu a nové zařízení by si vyžádaly přibližně tři miliony tři sta tisíc korun.

Ve druhém projektu se Boskovičtí zaměřili na lepší využití odpadního tepla z chladícího systému zimního stadionu. „Museli bychom opět pořídit zařízení, které by nám pomohlo toto odpadní teplo využít. Zhruba by to celé vyšlo na jeden milion korun,“ dodal Dohnálek.