Soutěží se celkem v šesti kategoriích. Těmi jsou balkony rodinných domů, balkony bytových domů, okna rodinných domů, okna bytových domů, okna rodinných domů v přidružených obcích a balkony rodinných domů v přidružených obcích.

Soutěžní fotografie pořizoval přes léto Jaroslav Parma z boskovického městského úřadu. „Je jich letos o něco méně než minulý rok, ale i tak má porota z čeho vybírat. Celkem budou hodnotit dvě stě padesát devět fotografií z Boskovic a přidružených obcí. Zajímavostí je, že ačkoliv se soutěž jmenuje Balkon roku, nejpočetnější kategorií jsou okna rodinných domů," řekl Parma s tím, že nefotí všechna boskovická okna a balkony. „Vybírám ty, které jsou viditelné z ulice a mají alespoň nějakou šanci na úspěch," vysvětlil.

Vítěze bude odborná komise vybírat toto pondělí od deseti hodin dopoledne. Ocenění ale kromě komise udělí i sami obyvatelé Boskovic. „Na našich webových stránkách jsou všechny soutěžní fotografie zveřejněné. Každý tak může dát svůj hlas tomu oknu či balkonu, které se mu bude nejvíc líbit," uvedl Parma.

Slavnostní udělení jak Ceny veřejnosti tak ceny komise je naplánované na středu třiadvacátého října od tří hodin odpoledne ve velké zasedací místnosti boskovického městského úřadu. „Vítěze odměníme věcnými cenami," řekla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.