„Jsou všude. Je to opravdu nepříjemné. Mám malé dítě a nemůžu je ani pustit na trávník, protože by na nějaké psí hovínko určitě natrefilo,“ postěžovala si například pětatřicetiletá Hana Zachovalová.

Starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek o problému psích výkalů ví. Jednoduché řešení však po ruce nemá. „Snažíme se o zlepšení situace. Jednáme s firmou Sita o podmínkách častějšího úklidu. Do parku u zámeckého skleníku chceme instalovat koše na psí exkrementy. Ale ani to nepomůže, pokud se nezmění chování některých majitelů psů,“ míní starosta.

Zatímco dosud strážníci neukázněné majitele psů upozorňovali na pochybení, brzy mohou podle starosty očekávat pokuty. Nejen studentkám Darině Vechové a Kristýně Štarhové vadí zdrogovaní a opilí lidé, kteří často postávají u nádraží a supermarketu Albert. „Máme z nich strach, chovají se hrozně,“ shodly se dívky. Podle starosty se strážníci snaží tyto lidi z frekventovaných míst dostat pryč, což je ale nekonečná práce. Na radnici proto chystají vyhlášku, která by ve městě vyčlenila místa, na nichž by nebylo možné pít alkohol ani užívat drogy.

„Když se ti lidé ničeho nedopouštějí, je problém je jinak než domluvou dostat pryč. V tom by vyhláška, kterou nyní připravují naši právníci, mohla pomoci,“ vysvětlil starosta. Řadě Boskovických se nelíbí také množství vietnamských obchodů. V tom jim ale radnice pomoci neumí. „Nejde vydat vyhlášku, která by zakázala vietnamským či jiným obchodníkům prodávat zboží,“ vysvětluje Dohnálek. Podle něj by tyto obchody zmizely až tehdy, když by v nich nikdo nenakupoval.

Lidé, kterým ve městě chybí sportovní hala, pořádné koupaliště či skatepark, by se měli v dohledné době splnění svého přání dočkat. Radní na celkovou rekonstrukci koupaliště i stavbu sportovní haly shánějí peníze. Skate hřiště v areálu Červené zahrady by chtěli otevřít v příštím roce.