Město si nechalo loni vypracovat od tří architektů návrhy, jak by se mohl park změnit. Architekti navrhují kromě úpravy zeleně například vytvoření místa s vyhlídkou na severozápadní část města, dětské hřiště v barokním stylu nebo také lezeckou stěnu na zadní části letního kina. „Nyní zbývá jen dokončit projekt a získat na něj dotaci, která by pokryla alespoň část nákladů," uvedla Jaromíra Vítková.

Park, který se rozprostírá na pěti hektarech, potřebuje obnovu zeleně a úpravu všech ploch. Naposledy byl totiž upraven před pětatřiceti lety. Město počítá s tím, že v parku ubude keřů a zahradníci vysadí více stromů a květin. Nutné je také opravit silnice protínající areál.

Prostor před skleníkem Boskovičtí i v budoucnu využijí pro pořádání velkých společenských akcí. Patří k nim například Husí slavnosti, které pravidelně přilákají do města až osm tisíc gurmánů.

Park je jednou z nejnavštěvo­vanějších upravených přírodních ploch na Blanensku. Rostou v něm i bezmála sto padesát let stará lípa a jinan dvoulaločný, která jsou památnými stromy. Boskovice patří k historickým městům na Moravě, které lákají turisty na četné památky, jako jsou hrad, zámek či židovské město.