Pamlsky si ve čtvrtek odpoledne převzali před boskovickou radnicí ti, kteří se o opuštěná zvířata ve městě starají. „Je fajn, že se najdou lidé, kterým není osud opouštěných psů lhostejný. Každá věc, která se ve sbírce objevila, je pro nás cenná a potřebná," poznamenala Jitka Melicharová.

Spolu s dalšími místními patří do skupiny několika lidí, kteří už léta chodí venčit psy z boskovické záchytné stanice. „Za šest let prošlo záchytnou stanicí skoro dvě stě třicet psů," dodala Melicharová.

Sbírku pro psy v záchytné stanici pořádali Boskovičtí už popáté. Letos mohli lidé poprvé podstrojit i kočkám. „Poprvé jsme sbírku uspořádali prakticky ze dne na den. Pak se ten nápad uchytil a každoročně se nám sejde pro zvířata řada dárečků," uvedla organizátorka boskovické vánoční sbírky Adéla Komárková.

Sbírku ocenila také vedoucí Městského informačního centra Boskovice Miloslava Luňáčková. Právě tam totiž bylo sběrné místo darů pro sbírku. „Mám radost, že každý rok se najdou dobré duše, které donesou dárečky pro psy na přilepšenou," řekla žena.