„Dva roky jsme měli umělý povrch pronajatý z Břeclavi. Loni už se nám to nepodařilo a plochu nám tedy pronajal přímo výrobce ze Žamberka. Pronájem není ale dlouhodobé řešení a také se může stát, že se na něm už nedomluvíme. Proto chceme raději koupit vlastní umělou plochu pro in-line," řekl šéf Služeb Boskovice Milan Strya.

V loňském roce zaplatili Boskovičtí za několikaměsíční pronájem nové umělé plochy bezmála třiadvacet tisíc korun. „Výrobce nám nabídl, že pronajatý in-line povrch prodá za necelých pět set sedmdesát tisíc bez daně," upřesnil Strya.

Už loni se snažili Boskovičtí získat na nákup povrchu dotaci, ale neuspěli. Letos to zkusí znovu. „Jihomoravský kraj vypsal dotační program na zlepšení sportovního prostředí. Z něho můžeme čerpat až dvě stě tisíc korun. Pokud neuspějeme, tak zaplatíme plnou cenu. Peníze na to máme," dodal vedoucí Služeb Boskovice.

V Boskovicích mají silnou základnu in-line hokejistů, kteří zejména v nejmladších kategoriích patří k republikové špičce. Boskovičtí in-linisté se také mohou pochlubit řadou českých reprezentantů. Například bratři Šebkovi, Tomáš Kakáč, Kamil Skácel, David Zachar, Arne Kloc a další. Někteří z nich vybojovali tituly mistrů světa. „To že město uvažuje o koupi in-line plochy je pro nás dobrá zpráva. Můžeme pokračovat v práci s mládeží. Když na to jsou peníze tak je samozřejmě lepší mít vlastní povrch, než si ho půjčovat. O in-line hokej je v Boskovicích zájem, hrajeme soutěže a je to dobrá alternativě po sezoně k lednímu hokeji," řekl Petr Jedlička z oddílu boskovických in-line hokejistů.

Na umělém povrchu se v Boskovicích hrál i fotbal. „Umělou plochu chceme nabídnout většímu okruhu sportovců. Nejenom hokejistům a bruslařům. Ale také fotbalistům, dá se na ní hrát také florbal nebo tenis," upozornil Strya.