Služba je přístupná od loňského roku. „Chceme tak usnadnit komunikaci obyvatel s městem. Zájemci získají ucelený přehled, jak jsou na tom ve vztahu k městu s pohledávkami a poplatky," vysvětlil tajemník boskovické radnice David Škvařil.

K přístupu na portál stačí mít jen počítač s připojením k internetu. „Není potřeba si do počítače něco speciálního instalovat. Před prvním přihlášením je pouze nutné požádat o přístupové údaje do systému. A to na základě osobní žádosti a ověření totožnosti u referenta pro správu pohledávek na městském úřadě. Jedná se totiž o informace, ke kterým nemůže mít přístup kdokoliv," přiblížil tajemník.

Podle něj portál pohledávek zatím využívají pouze jednotlivci. „Věříme, že zájem bude časem větší. Tato služba navazuje i na takzvaný rozklikávací rozpočet," doplnil Škvařil. Rozklikávací rozpočet například umožňuje sledovat celkový přehled výdajů města.

Podle mluvčího boskovické radnice Jaroslava Parmy město portál pohledávek přihlásilo do soutěže Zlatý erb, v níž odborná porota hodnotí internetové stránky měst a obcí. Boskovičtí s novinkou chtějí zaujmout v kategorii elektronických služeb.