„Od zrušení skateparku jsme s bývalým vedením města absolvovali několik jednání, ale stále se nedaří najít vhodnou plochu. Přístup radnice k nám by mohl být určitě lepší, už se to táhne dlouho. Skateboardistů je v Boskovicích ještě více než fotbalistů nebo hokejistů. Skatepark by využívalo nejméně sto lidí," sdělil jeden z boskovických skateboardistů Radek Přibyl.

Pro spoustu mladých lidí z Boskovic je skateboarding nejen velkým koníčkem, ale i profesionálním sportem. Jezdí na různé závody v České republice. Ve městě musejí pro trénování vzít zavděk tím, co je k mání. „Svého času jsme jezdili i na nádraží ve staré dřevěné hale. Pak nám to ale zakázali kvůli bezpečnosti. Využíváme také například rozsáhlá prostranství před supermarkety. Odtamtud nás ale často vyhazují s tím, že tam nemáme co dělat. A po ulici je to nebezpečné. Naštěstí nám ale město povolilo jezdit prozatím v letním kině," vysvětlil jedenatřicetiletý milovník skateboardingu.

Po skateparku touží například i čtyřiadvacetiletý Mirek Vybíhal. „Nemáme kde trénovat na závody a zdokonalovat se. Nelíbí se mi přístup města. Řešíme to již dlouho a zatím nejsou ani oficiální návrhy lokalit. Vhodné místo pro skatepark by mohlo být v areálu Červená zahrada, kde jsou všechny sportovní aktivity pohromadě. Ale nezáleží na tom, kde nám jej postaví. Hlavně abychom ho již konečně měli," míní Vybíhal.

Podle Přibyla se nabízí i další lokality. „Například v blízkosti židovského hřbitova, kde je pozemek města," řekl Přibyl.

Toho, že se úvahy o skateparku táhnou již hodně dlouho, si je vědoma i místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková. „Je to problém, který jsme řešili již dvě volební období. Obyvatelé se obávají hluku, a proto se pro skatepark těžko hledá vhodné místo," vysvětlila Vítková.

Podle ní může být nejvhodnější lokalitou pro skatepark plocha rekultivované skládky poblíž parkoviště u westernového městečka. „Variant, o kterých jsme uvažovali, byla celá řada. U zimního stadionu parkují auta a rozšiřovat areál není kam. V úvahu přicházela i plocha za koupalištěm, ale tam sídlí sociální služby Betany Boskovice a lidé si to proto nepřáli," řekla.

V Mánesově ulici, kde dříve skatepark byl, město nechalo udělat protihlukovou studii. „Ale tam by skateboardisté rušili zahrádkáře. Poblíž pozemku bývalé čistírny vod nedaleko židovského hřbitova zase mají lidé chaty. Postavit skatepark tam, kde jej ostatní nechtějí, nemá cenu," vysvětlila boskovická místostarostka.

Nyní ale věří, že zřízení skateparku je na dobré cestě. „Zatím nedokáži říct, za jak dlouhou dobu to bude. Připravujeme plán strategického rozvoje, ve kterém bude řešeno i umístění skateparku. Mladá generace jej potřebuje, snad pro něj konečně najdeme vhodné místo," uvedla Vítková.

Jiná skupina boskovických sportovců, amatérských lezců, před časem oslovila radnici s nápadem udělat na zadní straně promítací plochy letního kina veřejně přístupnou lezeckou stěnu. „Lézt můžeme v Moravském krasu a nejbližší lezecká stěna je v Kuřimi, což je dost z ruky. Proto já téměř nelezu, ačkoliv mě to baví a chtěl bych se tomuto sportu věnovat častěji. Ale časově to nezvládám. Myslím, že konstrukce promítací plochy v kině je pro lezeckou stěnu ideální prostor," poznamenal iniciátor akce Tomáš Znamenáček.

Lezci s nápadem oslovili v internetovém dotazníku veřejnost. Zájem o lezeckou stěnu měla necelá stovka lidí. „Bývalému vedení města se nápad zamlouval, ale nepovedlo se mu ho uskutečnit," řekl Znamenáček, který plánuje oslovit i novou radnici. „Touto otázkou se budeme zabývat. Zatím nevíme, kolik by stěna stála a jakým způsobem bychom ji provozovali. Letní kino je ale v památkové zóně, takže by ji určitě museli odsouhlasit památkáři," dodala Vítková.