„Sto padesáté výročí organizovaného půjčování knih v Boskovicích se vztahuje k podzimu tohoto roku, činnost knihovny ale bude touto skutečností motivována po celý rok," uvedl ředitel Kulturního zařízení města Boskovice Oldřich Kovář.

Už od začátku tohoto roku je tak v knihovně rozšířená výpůjční doba. „Rozšířili jsme také prodej knih a v nejbližší době nás již tradičně čeká březen jako měsíc čtenářů, který bude letos také inspirovaný výročím," vyjmenoval Kovář.

Těšit se Boskovičtí mohou i na novou publikaci. „Tu připravuje pan Jaroslav Bránský. Jde o vzpomínkovou publikaci, která zmapuje právě těch sto padesát let půjčování knih v Boskovicích. Nyní už je hotový rukopis, takže publikace vyjde letos na jaře," řekl Kovář.

Publikace podle něj vyjde v nákladu pěti set kusů. „Lidé si ji potom budou moci koupit například přímo v boskovické knihovně nebo v městském informačním centru," uvedl Kovář.

Na podzim pak na čtenáře čeká také týden knihoven se vzpomínkovým programem. „To je také již tradiční akce vždy v říjnu, letos bude na téma Já a moje kniha," přiblížil ředitel Městského kulturního zařízení Boskovic.