Ti by letos chtěli dát větší prostor chodcům v ulicích Svatopluka Čecha a Dukelské. Příští rok se vrhnou na další problematická místa.

Chodník nyní nevede z města směrem ke hřbitovu a westernovému městečku. „Ulicí Svatopluka Čecha navíc projíždí nákladní auta do sběrného dvora. Nový chodník tam zvýší bezpečnost chodců,“ řekla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Podle ní by měl vyrůst další chodník v ulici Dukelské. „Tam plánujeme udělat přechod k parkovišti, podepřít svah zdí a napojení na starý chodník,“ upřesnila dál Vítková.

Na tuto první etapu staveb navážou dělníci v příštím roce. Na řadě bude ulice Havlíčkova. Nový chodník tam povede ke školnímu statku. Dále už nebudou muset chodit po silnici obyvatelé Mladkova. Podle plánu by se tam měl chodník táhnout směrem ke Skalici nad Svitavou.

Celkové náklady na všechny čtyři stavby projektanti vyčíslili na víc jak čtyři miliony korun. „Na první etapu se snažíme získat peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ podotkla místostarostka.