Vedení města se pro tento krok rozhodlo, protože na trhy na Růžové náměstí jezdilo stále méně prodejců a také klesal počet nakupujících. „V říjnu byly tržby celkem slušné, ale za předcházejících devět měsíců jsme byli v mínusu. Asi dva tisíce korun," poznamenal Milan Strya, ředitel městské společnosti Služby Boskovice, které vybírají od trhovců za umístění stánků poplatky.

Čtvrteční trhy budou Boskovičtí pořádat na novém místě od března. Části obou odstavných ploch v ulicích Hradní a Sušilova budou řidičům s parkovacími kartami stále k dispozici. „Parkoviště v ulici Hradní je ve srovnání s parkovištěm v Bezručově ulici využíváno minimálně. S tím, že se tam přesunou od března pravidelné čtvrteční trhy, tak nevidím problém," řekl boskovický místostarosta Dominik Božek.

Podle boskovického starosty Jaroslava Dohnálka se na Růžovém náměstí po přesunutí trhů uvolní plocha pro parkování více aut. „Parkoviště v Bezručově ulici je poměrně vytížené. Dost lidí tam nechává auta, když jede k lékaři nebo do centra města něco vyřídit. Teď tam budou mít řidiči více prostoru," dodal boskovický starosta.