Podle místostarostky Boskovic Jaromíry Vítkové, která je zároveň členkou obou spolků, má nový památník pro kardinála vzniknout v části zvané Bělá. „Původně jsme chtěli pořídit pamětní desku na jeho rodný dům. Nedostali jsme však souhlas vlastníka domu. Proto jsme pro záměr vybrali místo, které je blízko a současně se jedná o veřejný pozemek," přiblížila Vítková.

Spolky budou vymýšlet podobu památníku a shánět na něj dotace. Hotový má být za tři roky. Při příležitosti stého výročí Špidlíkových narozenin. „Rada města již záměr schválila. Pan kardinál se narodil 17. prosince 1919. Sice ještě máme dostatek času, ale všechno chceme důkladně připravit," upřesnila Vítková.

Na práci na novém památníku se již těší zástupce vedoucího Junáka Boris Láník. „Jsme duchovně zaměřeni a vneseme do toho svůj elán a nadšení," sdělil Láník.

Do budoucna chce město v Muzeu regionu Boskovicka zřídit expozici, která bude kardinála také připomínat. „Mohla by tam být jeho pracovna či vzpomínky na jeho dětství. Již před dvěma lety jsme žádali o dotaci z norských fondů, ale neuspěli jsme," dodala Vítková.