„Nápadem na fitness park jsme se inspirovali v partnerském městě Rawa Mazowiecka. Tam měli posilovací prvky na rušném místě, kudy chodilo na procházky celé město. U nás se nabízel zámecký park, ale tam by se to nehodilo, protože se bude upravovat," uvedl boskovický starosta Jaroslav Dohnálek.

Návštěvníci nového parku si ještě letos zacvičí na rotopedu, hrazdě, odrážecím sedáku, na kruzích nebo s vesly. Posilovací prvky dělníci instalují poblíž dětského hřiště. „Myslím, že je to super nápad. V Blansku podobné posilovací prvky pro dospělé pod širým nebem mají. Chodila jsem s dvouletým synem na dvě taková hřiště. On si hrál a já cvičila. Až bude fitness park Pod Oborou hotový, určitě tam vyrazíme," řekla Jana Horná, která se do Boskovic nedávno přistěhovala.

Podle ní může nový park přilákat i mládež. „Vnímám to jako jeden z prvků prevence. Třeba tam bude chodit i mládež a zacvičí si. Pořád lepší než jen sedět a kouřit," dodala žena.

Fitness park s posilovacími prvky má stát čtyři sta tisíc korun. Většinu nákladů pokryjí dotace. Dělníci ho mají dodělat do konce května. „Bude záležet na počasí. Ale nejpozději o prázdninách má být park v provozu," dodal Dohnálek.