Garantem konference je boskovická místostarostka Jaromíra Vítková. „Společně s náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje Romanem Celým jsme se jejím prostřednictvím rozhodli zaměřit na problém dětí, na které nezbude místo v mateřské škole," oznámila Vítková.

V této oblasti podle ní momentálně nepanuje ideální stav. „Lidé často viní radnice, ale to není úplně oprávněné. Vedení obcí totiž není v jednoduché situaci. Pracují s omezeným rozpočtem a rozšiřování školek je pochopitelně drahou záležitostí. Konference je otevřená všem lidem, kterým dokáže, že existují i další možnosti," řekla Vítková.

Má na mysli například mateřská centra nebo různé iniciativy. „Zaměříme se i na možnosti čerpání krajské dotace, jejíž výše letos vzrostla ze čtyř set tisíc korun dvojnásobně," připomněla Vítková, která pracuje i jako předsedkyně komise pro sociální věci a rodinu v zastupitelstvu Jihomoravského kraje. Konference má především otevřít diskuzi. Pomůže tomu široké spektrum odborných hostů a zástupců mateřských center i škol.