Akce začne ve středu druhého dubna ve dvě hodiny odpoledne v obřadní síni Městského úřadu Boskovice. Jejím cílem je podpořit četbu dětí z boskovického dětského domova, ale také ze sociálně slabších rodin. „Všichni, kdo mají doma použitou, ale nezničenou dětskou knížku, kterou už nepotřebují, nám ji mohou darovat," řekla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Výročí roku rodiny

Knížky mohou lidé nosit do Městské knihovny Boskovice nebo do Informačního centra Boskovice. „Kampaň potrvá do jednatřicátého května, kdy uděláme inventuru knih, které lidé přinesli. Pokud budou knížky pěkné, dáme je dětem do boskovického dětského domova. Spolupracovat budeme ale také s odborem sociálních věcí, který má na starosti sociálně slabší a problematické rodiny. Pracovníci odboru tak doporučí rodiny, ve kterých by se tyto knížky také uplatnily," přiblížila Vítková.

Vedení Boskovic se inspirovalo u Jihomoravského kraje. „Ten podobnou akci uspořádal v Brně. Naše kampaň ale bude pouze pro Boskovice. Rozhodli jsme se ji uspořádat k příležitosti dvacátého výročí Roku rodiny vyhlášeného Organizací spojených národů," doplnila boskovická místostarostka.