Svůj záměr přiblížila radnice zatím jen velmi obecně. „Hlavní myšlenka spočívá ve vybudování zázemí pro sportovní, rekreační a turistickou cyklistiku v Boskovicích, včetně vybudování trvalých značených tras a okruhů o různé obtížnosti pro začínající, pokročilé a závodní cyklisty," stojí na webu města.

Více vedení Boskovic v tuto chvíli říct nechce. Nejprve totiž plánuje záměr, na kterém už půl roku pracuje a němuž si nechalo zpracovat studii proveditelnosti, probrat s Boskovickými. „Uvidíme, jak se na to lidé budou dívat. Jednání s nimi pro nás budou stěžejní," uvedla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková. Setkání naplánovala radnice na devátého září v pět hodin odpoledne do Zámeckého skleníku.

Pestré využití

Se sportovním centrem v dané lokalitě počítá i návrh nového územního plánu Boskovic, kde se píše dokonce o možnostech skateparku. Plánovaný areál může být dále využívaný pro pořádání běžeckých závodů, výukových programů nordic walking, příměstských táborů či tréninkových kempů.

Z nastíněného záměru je jasné, že nepůjde o malou investici. To přiznává i město, které počítá, že se v případě výstavby bude postupovat po částech, z nichž každá bude stát několik milionů korun.

Proti sportovnímu centru v Doubravách zatím není ani Tomáš Znamenáček z Boskovic, který v roce 2011 organizoval petici proti plánovanému dinoparku ve stejné lokalitě. „Je to pro mě něco úplně jiného než dinopark. Považuji ale za důležité, aby cokoliv, co se plánuje, vznikalo ve spolupráci se samotnými bikery a v maximální možné míře respektovalo přírodu, tedy do ní zbytečně nezasahovalo," prohlásil Znamenáček. Na besedu do skleníku se chystá.

Pokud bude mezi lidmi o sportovní centrum zájem a nebudou k němu výrazné připomínky, začne vedení města chystat projekt a usilovat o získání dotací.

MAREK OSOUCH