Zatím bylo položeno jen několik otázek. Vedení Boskovic to ještě nechce hodnotit. „Uvidíme, jestli budou lidé chtít diskutovat více," řekla k tomu starostka Hana Nedomová.

Okno pro zadání otázky si však otevřely stovky návštěvníků. „Je mi to divné, ale nevím o žádném problému. Ani si nikdo nepřišel stěžovat, že by posílal otázku, ale nedostal odpověď," sdělil správce boskovického webu Jaroslav Parma.

Problémem funkčnosti modulu otázek a odpovědí se zabývala i redakční rada, ale na žádné problémy nenarazila. „Myslel jsem, že se budou lidé ptát víc. Naopak se vedení města obávalo, že bude spíš dotazy zahlcené. Pro mě je pár otázek překvapením," sdělil radní a předseda redakční rady Vladimír Farský.

Problém může být ovšem i v tom, že modul nespolupracuje správně s každým internetovým prohlížečem. Zatímco v prohlížeči Internet Explorer a Mozilla Firefox se po kliknutí do prostoru pro psaní otázky objeví na jeho začátku blikající kurzor dávající signál, že se může psát, v nejpoužívanějším prohlížeči Google Chrome se kurzor neobjeví. Člověk netuší, zda tedy psát může, nebo ne. „Tuto věc jsme na redakční radě neřešili, ale určitě se jí teď budeme zabývat," prohlásil předseda redakční rady. Minulý týden dokonce modul otázek a odpovědí částečně nefungoval a nešlo vkládat nové příspěvky.

Od listopadu se k modulu otázek a odpovědí přidává přímo diskuze, která bude rozdělená do několika témat. Původně měly být pouze otázky a odpovědi, ale radní to nakonec změnili. Vkládat příspěvky do diskuze ale budou lidé moci až po registraci. Buď můžou jít na úřad, kde bude ověřena jejich totožnost, anebo vyplnit formulář na internetu. Bez registrace bude diskuze přístupná jen pro čtenáře.

MAREK OSOUCH