Nyní zástupci města připravují podklady pro žádost o dotaci. Město už zpracovalo projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí a zaslalo ji na stavební úřad. „Nejzazší termín pro podání žádosti o dotaci je čtrnáctého února. V radě města jsme teď schválili vzorové smlouvy se základními školami, které mají centrum využívat, a také s těmi, již by tam měli zajišťovat výuku," řekl boskovický místostarosta Petr Malach.

Součástí centra bude víceúčelová dílna, učebna přírodních věd nebo dílna drobných řemesel. K venkovnímu vzdělávání poslouží amfiteátr až pro sto padesát lidí s krytým pódiem. Celý areál má vzniknout na ploše téměř 4 300 metrů čtverečních a bude mít i šestnáct parkovacích míst nebo herní prvky pro děti. Centrum má podle hrubých odhadů i s vybavením přijít na více než šedesát milionů korun. Dotace mohou pokrýt náklady v řádech několika desítek milionů.

O stavbě centra rozhodli zastupitelé na sklonku loňského roku. Některým se však tato myšlenka nezamlouvá. Jako například zastupiteli za Sportovce Boskovice Jiřímu Pevnému. „Jako sportovec považuji sportovní halu za jedinou smysluplnou stavbu v této lokalitě. Centrum je podle mě zbytečné. Myslím, že boskovické základní školy mají na svých pozemcích dost prostoru na to, aby se tam děti naučily zatlouct hřebík nebo uřezat něco pilkou. Stavba bude stát zbytečně velké peníze," řekl před časem Blanenskému deníku Rovnost Pevný.